Maanantai 25 päivä Lokakuuta 2021 - Viikko 43

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - 21.08.2021 - Kalajoki Tulokset


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Bolshoi Problem (ei kuljettajalisenssiä, ei SM-pisteitä) Janne Åsenbrygg Vieremä 120,00
Sija 2Pikku Liisa Tapio Puikkonen Lievestuore 116,16 20
Sija 3Blue Monkey Ville Koivuniemi Viljakkala 110,15 17
Sija 4Deutz 8006 Hermanni Ruohomäki Kauhajoki 98,61 15
Sija 5Nuffield DM4 Anssi Hökkä Arkkukari 97,37 14
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Retro Power Jarmo Sirviö Kärsämäki 87,78 20
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Crazy Max Oskari Nisonen Myrskylä 123,95 20
Sija 2Mad Max Erkka Nisonen Myrskylä 97,44 17
 
Race Trucks 6700 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Pikku Harald Hanna Puikkonen Lievestuore 114,17 20
Sija 2Inkerin Iveco Pekka Herlevi Kälviä 98,21 17
Sija 3Jyry-Sisu Tero Äyräväinen Porvoo 77,57 15
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo 99,84 20
Sija 2Tatjaana Tero Äyräväinen Porvoo 78,44 17
Sija 3Fingering Ossi Mannila Päntäne 75,68 15
Sija 4Pink Panthera Juha Huohvanainen Joensuu 72,47 14
Sija 5Retro Power Jarmo Sirviö Kärsämäki 63,52 13
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Ursus Markus Rintala Haapajärvi 92,80 20
Sija 2Super Zetor Andreas Nyholm Munsala 92,32 17
Sija 3New Holland M135 Mikko Levä Honkajoki 84,55 15
Sija 4Pikkumusta Heikki Rita-Kasari Jalasjärvi 79,75 14
Sija 5John Deere 4255 Martin Spik Kruunupyy 79,12 13
Sija 6Ford TW10 Joskitts Matts Forsby 77,46 0
Sija 7Goldking Eetu Noukkala Ummeljoki 54,98 12
Sija 8Ford TW10 Isak Ek Pensala 47,08 11
 
Heavy Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Fingering Ossi Mannila Päntäne 87,13 20
 
Super Sport 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Forest King Aki Kylliäinen Savitaipale 96,58 20
Sija 2Jor-Max Matti Herlevi Kälviä 95,34 17
Sija 3Hot Hunter Iivo Pitkämäki Härmä 94,20 15
Sija 4Terminator Jukka Naaranoja Aura 87,96 14
Sija 5Z-Power Heikki Takala Lappajärvi 70,63 13
Sija 6Next Step (ei kuljettajalisenssiä, ei SM-pisteitä) Tapani Maunula Alaveteli 58,12 0
Sija 7Koljatti III Harri Laitamäki Päntäne 11,34 12
 
Race Trucks 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Harald Hirmuinen Jyrki Mäntynen Kyyjärvi 107,34 20
Sija 2Volvo Viking Pekka Herlevi Kälviä 92,71 17
Sija 3Volvo Titan Matti Herlevi Kälviä 74,25 15
 
Super Sport 3600 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Honey Bear Tommi Kumpula Härmä 120,66 20
Sija 2Househurricane Niko Niemikorpi Haapajärvi 109,37 17
Sija 3Twister Eetu Uusitalo Haapavesi 107,37 15
Sija 4The Eagle Tommy Ahlfors Jepua 100,43 14
Sija 5Bison Timo Naaranoja Aura 79,79 13
Sija 6Finnish Force Juha-Matti Hietanen Seinäjoki 79,70 12
Sija 7Leila Lasse Kallinen Tyrnävä 24,44 11
Sija 8Pikkolo Roosa-Mariia Vainionpää Kauhajoki 0,36 10
 
Compact Diesel
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1BM Victor Sami Finnilä Nurmo 69,16 20
Sija 2Evelyn Lauri Linna Turku 68,99 17
Sija 3Eleonor Iina Kaikkonen Jyväskylä DQ 15
 
Farm Sport 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Ford 8210 LuuPower Eemil Ollila Askola 126,49
Sija 2New Holland Ford 8360 Joona Levä Honkajoki 113,51
Sija 3IH 955 Kim Inborr Forsby 104,59
Sija 4Valmet 705 Kasperi Pehkonen Vieremä 92,68
Sija 5Valmet 1100 turbo Aaro Storlöpare Raahe 66,88
Sija 6Valmet 702 Jere Viilo Ikaalinen 40,19
 
Farm Sport 10000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1John Deere 7710 Leo Peräaho Loimaa 115,80 20
Sija 2Mörkö Fiat Tuomo Nissinen Ilomantsi 109,61 17
Sija 3Case IH MX150 Nils-Erik Wester Pietarsaari 105,98 15
Sija 4Pikkumusta Tuomas Lätti Virrat 105,09 14
Sija 5Volvo BM 2654 Tomi Mäkelä Loimaa 100,68 13
Sija 6Fiat 1880 Andres Laine Honkajoki DQ 12