Keskiviikko 12 päivä Kesäkuuta 2024 - Viikko 24

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - 10.06.2023 - Visuvesi Tulokset


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Pikku Lärpäke Tuomo Nissinen Ilomantsi FP 20
Sija 2Bolshoi Problem Janne Åsenbrygg Vieremä 96,38 81,74 17
Sija 3Pikku Liisa Tapio Puikkonen Lievestuore 76,07 40,01 15
Sija 4Big Brother (SM-kilpailun ulkopuolella) Jali Kuusela Vehmaa 97,05
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1MTM Redneck Express Ari Karén Askola 32,11
 
Race Trucks 6700 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Iveco Pekka Herlevi Kälviä 72,92 FP 20
Sija 2Pikku Harald Hanna Puikkonen Lievestuore 97,49 91,12 17
Sija 3Mikko-Kaania Emilia Rautiainen Kuopio 70,89 89,15 15
Sija 4Volvo Titan Matti Herlevi Kälviä 87,01 83,00 14
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Kätyri Oskari Kurki Porvoo FP 91,76 20
Sija 2Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo 33,08 FP 17
Sija 3Tatjaana Tero Äyräväinen Porvoo 95,16 15
Sija 4Fingering Ossi Mannila Päntäne 58,20 55,42 14
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Ursus Markus Rintala Haapajärvi FP 100,41 20
Sija 2New Holland M135 Joona Levä Seinäjoki 96,71 FP 97,81 17
Sija 3John Deere 4255 Martin Spik Kruunupyy 98,97 15
Sija 4Whitney II Pyry Takkunen Kalajoki 92,36 97,06 14
Sija 5Pikkumusta Heikki Rita-Kasari Jalasjärvi 92,74 93,29 13
Sija 6Goldking Matti Kokkola Liikkala 91,45 12
Sija 7Fiat 1880 Rölli Asko Kauppinen Lokakylä 1,10 70,88 11
 
Super Sport 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Forest King Aki Kylliäinen Savitaipale 83,19 91,08 20
Sija 2Terminator Jukka Naaranoja Riihikoski 80,61 90,32 17
Sija 3Koljatti III Harri Laitamäki Kauhajoki 83,48 89,50 15
Sija 4Hot Hunter Iivo Pitkämäki Härmä 79,15 85,86 14
Sija 5Z-Power Heikki Takala Lappajärvi 81,04 62,60 13
Sija 6Jor-Max Matti Herlevi Kälviä 16,47 12
 
Race Trucks 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Harald Hirmuinen Jyrki Mäntynen Kyyjärvi 96,22 91,56 20
Sija 2Jyry-Sisu Tero Tarvainen Joensuu 0,08 17
 
Super Sport 3600 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1House Hurricane Mari Pirttiniemi Virrat 78, 66 20
Sija 2Honey Bear Tommi Kumpula Härmä 74,20 17
Sija 3Paranoid Antti Vertanen Orivesi 30,22 43,99 15
Sija 4Bison Timo Naaranoja Aura 35,03 30,02 14
Sija 5Pikkolo Juha Vainionpää Kauhajoki 0,17 13
Sija 6Emmanuelle Ville Koivuniemi Viljakkala 2
Sija 7Twister Eetu Uusitalo Kytökylä 2
 
Compact Diesel
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1Eleonor Iina Kaikkonen Jyväskylä FP 60,34 20
Sija 2Evelyn Kalle Mäkinen Lohja FP 59,89 17
Sija 3BM Victor Sami Finnilä Nurmo 65,89 FP 58,51 15
Sija 4Jäbädeere Topi Tauriainen Tyrnävä 60,23 14
 
Farm Sport 10000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:1. Veto:2. Veto:Pull Off:Pisteet:
Sija 1John Deere 7710 Leo Peräaho Loimaa FP 20
Sija 2Pikkumusta Tuomas Lätti Virrat 97,76 97,86 17
Sija 3Mörkö Tuomo Nissinen Ilomantsi 90,19 89,76 15
Sija 4Case IH MX150 Nils-Erik Wester Pietarsaari 80,82 89,85 14
Sija 5Fiat 1880 Rölli Tero Kauppinen Seinäjoki 8,90 79,03 13
Sija 6Volvo BM 2654 Antti Niinimaa Ypäjä 11,83 12