Sunnuntai 05 päivä Helmikuuta 2023 - Viikko 05

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - SM-PISTETILANNE 2009


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Nuffield 4 Kallinen Lasse Tyrnävä 65
Sija 1Ford 5095 Andergård Simo Askola 62
Sija 1Nuffield 4 Mäkelä Juha Pöytyä 56
Sija 1Ford 5000 Uotila Saku Järvelä 10
Sija 1Blue Wind Haapala Lasse Seinäjoki 6
 
Super Farmi 3000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Bandit Poikselkä Mikko Kauhajoki 72
Sija 1Bison Hämäläinen Pertti Riihikoski 59
Sija 1Herkules Naaranoja Jukka Riihikoski 48
Sija 1Big Brother Naaranoja Timo Aura 46
Sija 1Red Wind Ivan Haapala Raimo Veteli 30
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Helmi-Orvokki Äyräväinen Tero Porvoo 72
Sija 1Bad Boy Ojala Jukka / Ville Tyrnävä 63
Sija 1MacGyver Eko T4 Heikkala Heli Kempele 22
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1MF 699 Laine Timo Marttila 65
Sija 1Fiat 1000 Vainionpää Juha Kauhajoki 57
Sija 1Ursus 1201 Rintala Markus Haapajärvi 55
Sija 1Valmet 903 Jokinen Kalle Loimaa 40
Sija 1Leyland 285 Peräaho Leo Loimaa 32
Sija 1Nuffield 4 Kallinen Vesa Tyrnävä 8
Sija 1Valmet 1203 Salmela Markku Haapajärvi 6
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Countdown Herlevi Johanna / Herlevi Pekka / Hyyppä Antti Vaajakoski / Kälviä / Kälviä 63
Sija 1The Eagle Örn Johannes / Christer Kuni 43
Sija 1Sigma Power Hyyppä Antti / Herlevi Pekka / Herlevi Johanna Kälviä / Kälviä / Vaajakoski 33
Sija 1Caesar Herlevi Matti Kälviä 32
Sija 1Doris Herlevi Johanna / Hyyppä Antti Vaajakoski / Kälviä 24
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Diesel Isomäki Martti Koski TL 51
Sija 1Stormy Lightning V Kotilainen Tommi Tarvasjoki 50
Sija 1Another Grave Digger Hietanen Jari Järvenpää 43
Sija 1Heartbreaker II Siira Juho Tyrnävä 28
Sija 1Pörriäinen Komulainen Jarkko Valtimo 24
Sija 1Ice Cold Autio Antti Oulu 16
 
Race Trucks 6700 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Sisu SR 340 Falck Mika Askola 72
Sija 1Jyry-Sisu Äyräväinen Tero Porvoo 63
Sija 1Sisu SM 260 Lamberg Jori Nurmijärvi 50
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Helmi-Orvokki Äyräväinen Tero Porvoo 75
Sija 1Bad Boy Ojala Ville / Jukka Tyrnävä 46
Sija 1MacGyver Eko T4 Haapalainen Reijo Kempele 24
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Zetor 12011 Mannila Ossi / Joonas Kauhajoki 64
Sija 1Volvo BM 2654 Peräaho Jouko Loimaa 57
Sija 1Fiat 1300 Super Korpela Lasse Lappeenranta 52
Sija 1Ford 8000 Tuutti Timo / Leikkola Jarmo Askola / Järvenpää 46
Sija 1Deutz Fahr Suvanto Teemu Oulainen 20
Sija 1MF 2620 Partanen Lauri Nurmes 18
Sija 1Valtra 8750 Tiainen Mikko Vihti 8
 
Super Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Hot Hunter Pitkämäki Ville Alahärmä 69
Sija 1MF 2640 Hämäläinen Pertti Pöytyä 55
Sija 1Koljatti Laitamäki Jukka Kauhajoki 45
Sija 1Midnight Oil Skoglund Jonas / Karlsson Tommy Vikby 42
Sija 1Bambi Brännström Daniel Alaveteli 40
Sija 1Foxy Beibe Takala Heikki Lappajärvi 20
 
Farmi 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1John Deere 7710 Peräaho Leo Loimaa 57
Sija 1Volvo BM 2654 Peräaho Jouko Loimaa 51
Sija 1Case IH MX150 Wester Nils-Erik Pietarsaari 34
Sija 1Deutz Fahr 165 Suvanto Teemu Oulainen 30
Sija 1Ford TW-35 Tammi Juha Karjalohja 8