Lauantai 27 päivä Marraskuuta 2021 - Viikko 47

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - SM-PISTETILANNE 2010


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:Pisteet:
Sija 1Ford 5000 Kylliäinen Aki Savitaipale             73
Sija 7Ford 5095 Andergård Simo Askola             68
Sija 7Nuffield 4 Kallinen Lasse Tyrnävä             63
Sija 7Nuffield 4 Mäkelä Juha Uusikartano             42
 
Super Farmi 3000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:Pisteet:
Sija 1Bandit Poikselkä Mikko Kauhajoki             90
Sija 7Herkules Naaranoja Jukka Riihikoski             66
Sija 7Big Brother Naaranoja Timo Aura             66
Sija 7Red Wind Ivan Haapala Raimo Veteli             32
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:Pisteet:
Sija 1Helmi-Orvokki Äyräväinen Tero Porvoo             84
Sija 7Bad Boy Ojala Jukka Tyrnävä             69
Sija 7Mac Gyver eko t4 Haapalainen Reijo Kempele             63
Sija 7ZEUS Haapala Lasse Räyrinki             38
Sija 7Dilbert Hietalahti Sauli Kokkola             6
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:Pisteet:
Sija 1MF699 Laine Timo Marttila             76
Sija 7Ursus 1201 Rintala Markus Haapajärvi             74
Sija 7Fiat 1000 Vainionpää Juha Kauhajoki             68
Sija 7Deutz 9006 VF Ruohomäki Hermanni Kauhajoki             42
Sija 7Valmet 903 Jokinen Kalle Loimaa             40
Sija 7Valmet 1203 Salmela Markku Haapajärvi             10
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:Pisteet:
Sija 1Countdown Herlevi Matti Kälviä             57
Sija 7Doris Herlevi Matti / Herlevi Johanna Kälviä             51
Sija 7Caesar Herlevi Pekka / Herlevi Matti Kälviä             50
Sija 7The Eagle Johannes Örn Kuni             49
Sija 7Sigma Power Herlevi Pekka Kälviä             43
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:Pisteet:
Sija 1Stormy Lightning V Kotilainen Tommi Tarvasjoki             70
Sija 7Diesel Isomäki Martti Koski TL.             56
Sija 7Heartbreaker 2 Siira Juho Tyrnävä             51
Sija 7Another Grave Digger Hietanen Jari Järvenpää             44
Sija 7Ice Cold Autio Antti Iisalmi             20
Sija 7Pörriäinen Kähkönen Lassi Valtimo             14
 
Race Trucks 6700 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:Pisteet:
Sija 1Scania 143 Kivimäki Vesa Voltti             54
Sija 7Scania 92H Kivimäki Sauli Voltti             50
Sija 7Jyry-Sisu Äyräväinen Tero Porvoo             38
Sija 7Sisu SR 340 Falck Mika / Karen Ari / Falck Janne Vakkola             38
Sija 7Volvo NL 10 Mäntynen Jyrki Kyyjärvi             24
Sija 7Sisu SM 260 Lamberg Jori Nurmijärvi             4
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:Pisteet:
Sija 1Helmi-Orvokki Äyräväinen Tero Porvoo             60
Sija 7Liugong Autio Pasi Oulunsalo             44
Sija 7Devils Power Koskelainen Jarmo Lappeenranta             28
Sija 7Mac Gyver Eko T4 Haapalainen Reijo Kempele             22
Sija 7Bad Boy Lepistö Ossi Tyrnävä             6
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:Pisteet:
Sija 1Zetor 12011 Mannila Ossi / Mannila Joonas Päntäne             57
Sija 7Fiat 1300 Super Korpela Lasse Lappeenranta             51
Sija 7Ford 8000 Tuutti Timo / Leikkola Jarmo Vakkola / Monninkylä             36
Sija 7Volvo BM 2654 Peräaho Jouko Loimaa             36
Sija 7MF 2620 Partanen Lauri Nurmes             14
Sija 7Deutz Fahr 165 Suvanto Teemu Oulainen             12
Sija 7Valtra Valmet 8400 Mikkonen Eetu Nurmes             8
 
Heavy Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:# 1:# 2:# 3:# 4:# 5:# 6:Pisteet:
Sija 1LIUGONG Autio Pasi Oulunsalo             54
Sija 7DEVIL'S POWER Koskelainen Jarno Lappeenranta             30