Sunnuntai 05 päivä Helmikuuta 2023 - Viikko 05

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - SM-PISTETILANNE 2012


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Pikku-Lärpäke Pekka Tervonen Paltamo 15 10 15 15 10 15 80
Sija 1Ford 5000 Ville Koivuniemi Komi 10 15 8 10 15 12 70
Sija 1Nuffield Lasse Kallinen Tyrnävä 0 12 10 12 12 8 54
Sija 1Nuffield 4 Juha Mäkelä Uusikartano 12 0 0 6 0 10 28
Sija 1Fordson Major Tommi Tiaskorpi Patana 0 8 12 8 0 0 28
 
Super Farmi 3000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Bandit Mikko Poikselkä Päntäne 15 15 15 15 15 15 90
Sija 1Hercules Jukka Naaranoja Riihikoski 10 12 12 12 12 12 70
Sija 1Big Brother Timo Naaranoja Aura 12 10 10 10 10 10 62
Sija 1Red Wind Ivan Raimo Haapala Räyrinki 0 8 0 0 0 0 8
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo 12 15 15 15 15 15 87
Sija 1Devil`s Power Jarno Koskelainen Lappeenranta 15 12 12 12 0 12 63
Sija 1Mac Gyver Eko T4 Reijo Haapalainen Kempele 0 0 0 0 0 10 10
Sija 1 0 0 0 0 0 0 0
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1MF699 Timo Laine Marttila 12 15 15 15 15 12 84
Sija 1Fiat 1000 Juha Vainionpää Kauhajoki 6 10 12 12 12 15 67
Sija 1Ursus 1201 Markku Koponen/Rintala Markus Haapajärvi 15 12 10 8 10 10 65
Sija 1Leyland 285 Jani Heikkilä Mynämäki 8 6 8 10 8 0 40
Sija 1Valmet 903 Kai Jokinen Loimaa 10 0 6 0 0 0 16
Sija 1Valmet 1203 Markku Salmela Haapajärvi 0 8 0 0 0 0 8
Sija 1Pikku Lärpäke Pekka Tervonen Paltamo 0 0 0 0 0 8 8
Sija 1Nuffield 4 Vesa Kallinen Tyrnävä 0 0 0 0 6 0 6
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Caesar Matti Herlevi Kälviä 0 15 12 15 0 15 57
Sija 1Doris Ville-Matti Vuollet Kalajoki 0 0 15 0 0 10 25
Sija 1Sigma Power Pekka Herlevi Kälviä 0 0 0 0 0 12 12
 
Race Trucks 6700 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Harald Hirmuinen Jyrki Mäntynen Kyyjärvi 12 15 15 15 12 10 79
Sija 1Scania 143 Sauli Kivimäki Alahärmä 10 12 12 12 10 15 71
Sija 1Pikku-Harald Jyrki Mäntynen Kyyjärvi 15 8 10 10 6 6 55
Sija 1Jyry-Sisu Tero Äyräväinen Porvoo 8 10 8 8 8 4 46
Sija 1Titan Pekka Herlevi Kälviä 0 6 0 6 15 12 39
Sija 1Sisu SR 340 Karen Ari Monninkylä 0 0 0 4 0 8 12
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Tatjaana Tero Äyräväinen Porvoo 10 12 15 15 12 15 79
Sija 1Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo 15 15 12 10 10 12 74
Sija 1Mac Gyver eco T4 Reijo Haapalainen Kempele 8 10 8 12 8 0 46
Sija 1Brigadier Järvitalo Heikki Tyrnävä 0 0 6 0 15 10 31
Sija 1Devils Power Jarno Koskelainen Lappeenranta 12 0 0 0 6 8 26
Sija 1Contractors toy Harju Toni Luopajärvi 0 2 10 0 4 0 16
Sija 1Retro Power Jarmo Sirviö Kärsämäki 0 0 0 0 0 6 6
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Fiat 1300 Super Lasse Korpela/Joonas Lavonen Lappeenranta 10 10 15 15 15 15 80
Sija 1Zetor 12011 Ossi Mannila/Jonna Mäkelä Kauhajoki 15 12 12 12 12 12 75
Sija 1Sinikka Jani Riikola Oulu 12 15 10 10 10 10 67
Sija 1Fiat 1880dt Oskari Heikkilä Nivala 0 0 0 8 8 0 16
Sija 1Fiat 1000 Juha Vainionpää Kauhajoki 0 0 0 0 0 8 8
 
Heavy Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Tatjaana Tero Äyräväinen Porvoo 15 15 12 15 15 15 87
Sija 1Mac Gyver Eko T4 Reijo Haapalainen/Jukka Rytilä Oulu 12 12 15 12 8 8 67
Sija 1Brigadier Heikki Järvitalo Tyrnävä 0 0 0 10 12 12 34
Sija 1Retro Power Jarmo Sirviö Kärsämäki 0 0 0 0 10 10 20
 
Super Sport 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Hot Hunter Ville Pitkämäki Kuoppa 12 10 8 15 15 10 70
Sija 1Red Hot Tommy Karlsson Jepua 10 15 6 12 8 8 59
Sija 1Foxy Beibe Heikki Takala Lappajärvi 15 6 12 2 6 15 56
Sija 1Koljatti II Jukka Laitamäki/Harri Laitamäki Päntäne 4 8 4 8 12 12 48
Sija 1MF 2640 Pertti Hämäläinen Riihikoski 8 12 15 4 4 0 43
Sija 1Midnight Oil Jonas Skoglund/Mats Skoglund Solf 6 4 10 6 2 4 32
Sija 1Bambi Linfelt Roger Alaveteli 0 0 2 10 10 6 28
 
Farm Sport 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1John Deere 7710 Leo Peräaho Loimaa 15 15 12 15 6 12 75
Sija 1Volvo BM 2654 Jouko Peräaho Loimaa 12 10 15 10 12 15 74
Sija 1Sinikka Jani Riikola Oulu 10 12 0 0 10 8 40
Sija 1Case IH MX 150 Wester Mils-Erik Pietarsaari 0 8 10 8 4 0 30
Sija 1Valtra T170 Arto Karvola Nivala 0 0 0 12 15 0 27
Sija 1Pölija Heikki Ojala Nivala 0 0 0 6 8 0 14
Sija 1Fiat 1300 Lasse Korpela Lappeenranta 0 0 0 0 0 10 10
Sija 1Valtra Aki Kylliäinen Savitaipale 0 0 0 0 0 0 0
 
Race Trucks 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Harald Hirmuinen Jyrki Mäntynen Kyyjärvi 15 12 15 15 15 12 84
Sija 1Scania 92 H Sauli Kivimäki Alahärmä 0 15 10 8 12 15 60
Sija 1Jyry-Sisu Äyräväinen Tero Porvoo 12 10 8 6 8 6 50
Sija 1Pikku Harald Krook Leo Karstula 0 0 12 4 10 8 34
Sija 1Volvo Titan Pekka Herlevi Kälviä 0 0 0 12 6 10 28
Sija 1Sisu SR 340 Ari Karen Monninkylä 0 0 0 10 0 4 14