Sunnuntai 05 päivä Helmikuuta 2023 - Viikko 05

Etusivu Tractor Pulling FTPA Uutiset Kalenteri Säännöt Media Linkit

 
 

KILPAILUKALENTERI - SM-PISTETILANNE 2013


« Takaisin

 
Farm Sport 2500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Pikku-Lärpäke Pekka Tervonen Paltamo 15 15 15 15 8 15 83
Sija 1Nuffield 4 Lasse Kallinen Tyrnävä 12 12 12 12 15 0 63
Sija 1Ford 5000 Ville Koivuniemi Komi 10 10 10 10 6 12 58
Sija 1Fordson Major Tommi Tiaskorpi Patana 6 8 8 8 10 10 50
Sija 1Deutz 8006 Hannu / Hermanni Ruohomäki Kauhajoki 0 0 6 6 12 0 24
Sija 1Nuffield Juha Mäkelä Uusikartano 8 0 0 0 0 0 8
 
Super Farmi 3000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Bandit Mikko Poikselkä Päntäne 10 12 15 15 10 15 77
Sija 1Herkules Jukka Naaranoja Riihikoski 15 15 10 10 15 12 77
Sija 1Big Brother Timo Naaranoja Aura 12 10 12 12 12 10 68
Sija 1Red Wind Ivan Raimo Haapala Räyrinki 0 0 8 0 0 0 8
 
Light Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo 15 15 12 15 15 15 87
Sija 1Devil's Power Jarno Koskelainen Lappeenranta 12 12 15 12 12 12 75
Sija 1MacGyver Eko T4 Jukka Rytilä Oulu 0 0 0 0 10 0 10
 
Farmi 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Ursus 1201 Markus Rintala / Markku Koponen Haapajärvi 15 15 15 15 15 12 87
Sija 1MF 699 Timo Laine Marttila 12 12 12 12 12 15 75
Sija 1Leyland 285 Jani Heikkilä Mynämäki 0 8 10 10 0 0 28
Sija 1Valmet 1203 Markku Salmela Haapajärvi 0 10 0 0 0 0 10
Sija 1Valmet 903 Kalle Jokinen Loimaa 10 0 0 0 0 0 10
 
Pro Stock 3500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Mad-Croc Caesar Matti Herlevi Kälviä 10 10 13 15 15 0 63
Sija 1Gangnam Style Ville-Matti Vuollet / Johanna Herlevi Kalajoki / Vaajakoski 12 12 13 10 12 0 59
Sija 1Sigma Power Pekka Herlevi / Ville-Matti Vuollet Kälviä / Kalajoki 15 15 0 12 10 0 52
 
Modified Mini 950 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Ekqvist Diesel Martti Isomäki Koski Tl 12 12 12 12 10 15 73
Sija 1Another Grave Digger Jarmo Leikkola Monninkylä 15 15 15 15 12 0 72
Sija 1Stormy Lightning Simo Andergård / Ville Ojala Monninkylä / Tyrnävä 10 8 8 10 15 12 63
Sija 1Heartbreaker II Juho Siira Tyrnävä 8 10 10 0 0 0 28
Sija 1Nordic Boss Tero Suntiala Lammi 2 0 6 0 0 0 8
 
Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Helmi-Orvokki Tero Äyräväinen Porvoo 15 12 10 15 15 12 79
Sija 1Tatjaana Tero Äyräväinen Porvoo 12 15 12 10 10 15 74
Sija 1Retro Power Jarmo Sirviö Kärsämäki 0 6 8 12 8 10 44
Sija 1MacGyver Eko T4 Reijo Haapalainen Kempele 10 10 15 0 6 0 41
Sija 1Devil's Power Jarno Koskelainen Lappeenranta 0 8 0 8 12 8 36
Sija 1Contractors Toy Toni Harju Luopajärvi 0 4 6 0 0 0 10
 
Farm Sport 6000 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Zetor 12011 Ossi Mannila / Jonna Mäkelä Kauhajoki 12 15 12 15 12 12 78
Sija 1John Deere 6920 Sami Uusitalo Kannus 10 10 10 12 10 15 67
Sija 1Fiat 1300 Super Lasse Korpela / Joonas Lavonen Lappeenranta 15 0 15 0 15 10 55
Sija 1Ford 8340 SLE Mika Lahti Vuokatti 8 8 8 8 4 6 42
Sija 1Fiat 1880 Oskari Heikkilä Nivala 0 0 0 10 6 8 24
Sija 1Sinikka Janne Karjalainen Rantsila 0 12 0 0 8 0 20
Sija 1Fiat 1580 Matias Rumpu Lappeenranta 0 0 6 0 0 0 6
Sija 1Ursus 1201 Pasi Rintala Alajärvi 0 0 0 0 0 4 4
 
Heavy Modified
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Tatjaana Tero Äyräväinen Porvoo 15 15 15 15 15 15 90
Sija 1Retro Power Jarmo Sirviö Kärsämäki 0 10 12 12 12 12 58
Sija 1MacGyver Eko T4 Jukka Rytilä Oulu 12 12 10 0 0 0 34
 
Super Sport 4500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Koljatti II Jukka Laitamäki Päntäne 12 10 15 12 10 15 74
Sija 1Hot Hunter Ville Pitkämäki Alahärmä 10 12 10 15 15 12 74
Sija 1Foxy Beibe Heikki Takala Lappajärvi 15 15 8 4 12 10 64
Sija 1Red Hot Tommy Karlsson Jepua 6 6 12 10 2 8 44
Sija 1Bambi Daniel Brännström Kokkola 4 8 6 8 4 6 36
Sija 1Forest King Aki Kylliäinen Savitaipale 0 4 2 2 8 4 20
Sija 1Midnight Oil Mats Skoglund Vikby 2 2 4 2 6 2 18
Sija 1MF 2640 Pertti Hämäläinen Riihikoski 8 0 0 6 0 0 14
Sija 1Twister Joni Uusitalo Haapavesi 0 2 0 2 2 0 6
 
Farm Sport 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1John Deere 7710 Leo Peräaho Loimaa 12 15 15 15 15 15 87
Sija 1Sinikka Jani Riikola Oulu 15 12 12 12 12 8 71
Sija 1Volvo BM 2654 Jani Heikkilä Mynämäki 10 10 10 10 10 10 60
Sija 1John Deere 6920 Sami Uusitalo Kannus 0 0 0 8 8 12 28
Sija 1Case IH MX Nils-Erik Wester Pietarsaari 0 0 8 6 6 0 20
 
Race Trucks 8500 kg
Sija:Traktori:Kuljettaja:Kotipaikka:Pisteet:
Sija 1Volvo Titan Pekka Herlevi / Vesa Kivimäki Kälviä / Alahärmä 10 15 12 15 15 15 82
Sija 1Harald Hirmuinen Jyrki Mäntynen Kyyjärvi 15 8 15 12 8 8 66
Sija 1Jyry-Sisu Tero Äyräväinen Porvoo 12 12 10 10 10 12 66
Sija 1Scania Sauli Kivimäki Voltti 0 10 0 8 12 10 40
Sija 1Pikku-Harald Leo Krook / Jyrki Mäntynen Karstula / Kyyjärvi 8 6 0 2 4 6 26
Sija 1Volvo Viking Petri Ingalsuo Kälviä 0 2 6 4 6 4 22
Sija 1Scania Henri Pulkkinen Veteli 0 4 8 6 0 0 18